z Opieka nad stroną www - dlaczego firmy ją wybierają? - GrupaPNS Strony www Katowice Sosnowiec Dąbrowa Górnicza

Opieka nad stroną www – dlaczego firmy ją wybierają?

Marzec 19, 2017

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Usługa administracji nad firmową stroną internetową to szereg korzyści dla biznesu

Pytanie jakie powinniśmy zadać sobie na wstępie brzmi –jak istotna jest strona internetowa w funkcjonowaniu oraz reprezentacji naszej firmy? Będąc odpowiednio zarządzana może stać się wartościowym zasobem w budowaniu marki oraz automatyzacji pewnych procesów sprzedażowych. Jednocześnie jeśli nie poświęcamy jej należytej uwagi, bardzo szybko może zmienić się w element szkodzący firmie – tak samo jak niewyszkolony i gburowaty pracownik mający styczność z potencjalnym klientem.

opieka-strona-www-promo

Realizując kompleksową opiekę nad www przez kilka lat, zauważyliśmy pewien naturalny opór u większości potencjalnych odbiorców tego typu usługi – choć obiektywnie pozwoliłby rozwinąć się ich biznesowi oraz firmowej witrynie. Ten artykuł dedykujemy właśnie im, pokazując dlaczego inne firmy decydują się na usługę outsourcingu administracji nad stroną www.

Opieka nad stroną GrupyPNS – sprawdź ofertę.

Jakie problemy rozwiązuje usługa opieki GrupyPNS?

Kultura i standardy w kwestii internetu zmieniają się bardzo dynamicznie i to co było szczytem technicznych i funkcjonalnych możliwości zaledwie 5 lat temu – dziś już będzie okazywało wyraźne oznaki „zmęczenia”. Większość firm po prostu nie jest w stanie nadążyć za trendami a tym samym – oczekiwaniami ich konsumentów i jednocześnie prowadzić codzienne działania operacyjne.

W większości biznesów zasoby ludzkie jaki i wiedza są ograniczone i delegowanie pracowników do zarządzania serwisem www często musi odbywać się kosztem innych zadań – obsługi klienta, realizacji projektów – dosłownie, zarabianiu dla firmy pieniędzy. 

Finalny efekt takich działań nie jest zwykle szczytem możliwym do osiągnięcia, trudno bowiem oczekiwać aby w każdej firmie pracownik (lub właściciel) poza swoją branżą miał tez kompleksową wiedzę o designie, marketingu sieciowym, budowaniu wizerunku oraz posiadał niezbędne umiejętności techniczne oraz oprogramowanie do przekucia ich w skuteczną stronę internetową.

Zwiększasz jakość witryny i swojej marki

Jakość rozumianą kompleksowo –  zarówno pod względem estetycznym i wizualnym jak i merytorycznym oraz praktycznym dla konsumenta. Atrakcyjna witryna, która „żyje” ma dużo większe szanse na konwersję przypadkowego użytkownika na naszego klienta.

opieka-strona-www-jakosc

Zawodowi graficy dbają o zachowanie spójnej identyfikacji wizualnej a indywidualni opiekunowie znając osobiście potrzeby przypisanego im klienta mogą sugerować i wdrażać nowe rozwiązania i pomysły.   „Okres przydatności” takiej witryny ulega znacznemu wydłużeniu i nie wymusza częstych, gruntownych modernizacji.

Zwiększasz ruch na witrynie

W dużym uproszczeniu – im większy ruch na stronie, tym bardziej prawdopodobne że uzyskamy z niej większą liczbę zapytań/zakupów. Logiczne jest, iż strona mająca 100 odwiedzin w miesiącu nie wygeneruje 200 transakcji. Jeśli jednak wartość wejść zwiększy się do np. 2.000-5.000 – pozyskanie 200 klientów staje się już bardziej realne.

W ramach opieki wdrażamy szereg działań mających na celu właśnie na osiągnięcie takiego efektu. Zazwyczaj w praktyce firmy nie wykonują żadnych czynności w tym zakresie i pozytywne efekty są widoczne bardzo szybko.

Zaczynasz rozumieć swoją stronę www

W ramach usługi opieki przygotowujemy cykliczne raporty statystyk i odwiedzin witryny. Przejrzyste i przyjazne dla nietechnicznego czytelnika pomagają lepiej zrozumieć co dzieje się na stronie internetowej, jak poruszają się po niej użytkownicy oraz z jakich źródeł ją odwiedzają.

Takie dane mogą być bardzo przydatne w modernizacji i usprawnieniu serwisu, a jak i mogą dla przykładu – pomóc w wydawaniu środków na promocję. Zainwestowałeś w reklamę w serwisach branżowych lub social-media? Sprawdzimy czy była skuteczna i czy warto ponownie w nią inwestować.

Nie przejmujesz się barierami technicznymi

Zawodowi graficy i programiści zadbają aby strona funkcjonowała bez problemów a jej rozbudowa oraz poszerzanie funkcji odbywało się bez trudności. W firmie nikt nie wie jak obsłużyć panel administracyjny? Jak sformatować treści pod SEO? Jak przebudować daną podstronę? Z usługa opieki nie skupiasz się na takich problemach.

opieka-strona-www-bariery

Dbasz o kwestie SEO

Treści publikowane w internecie różnią się od tych w innych, tradycyjnych mediach. Odpowiednie zamieszczenie i formatowanie treści ma olbrzymi wpływ na sposób w jaki nasza stronę będzie indeksować wyszukiwarka Google – warunkując jej pozycję w wynikach wyżej lub niżej w zależności jak dobrze taki proces optymalizacji zostanie przeprowadzony.

Jak pisać teksty na stronę internetową? – Blog PNS

Osiągasz lepszy efekt niż przy tradycyjnej realizacji

Długofalowa współpraca z klientem, poznanie jego potrzeb i oczekiwań ale również i wewnętrznych problemów firmy na przestrzeni lat pozwala nam lepiej reagować w czasie rzeczywistym na zmieniające się otoczenie oraz stawiane przez firmę cele.

Nawet najlepsza agencja interaktywna nie jest w stanie  ciągu kilku tygodni poznać klienta na takim poziomie jak w przypadku długofalowej, wieloletniej współpracy.

Wyprzedasz konkurencję

Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Twój biznes posiada stronę www ponieważ inne firmy również ją posiadają. Oczywiście nie było tak zawsze i swoista migracja do mediów internetowych nastąpiła właśnie poprzez chęć wyprzedzenia konkurencji – strona www była wpierw czymś niezwykłym a dziś to po prostu standard.

Wyścig jednak się nie zakończył i wraz z dobiciem do metaforycznej „ściany” – wiele biznesów osiągnęło szczyt możliwości jaki oferuje samodzielne zarządzanie serwisem internetowym.  Przejście na model profesjonalnej, agencyjnej opieki jest kolejnym krokiem na przód, który być może już za kilka lat stanie się kolejnym standardem wraz z popularyzacją tego typu usługi.

Być może warto rozważyć wcześniejszy start od innych?

Dbasz o bezpieczeństwo swoje i klientów

Bezpieczeństwo strony www jest niezwykle istotne, gdyż nie dotyczy jedynie kwestii firmy lecz również jej klientów i odwiedzających witrynę konsumentów.  Włamanie, złośliwy kod i infekcja mogą powodować straty zarówno wizerunkowe jak i te bardziej realne – w postaci uszkodzenia urządzeń przeglądających.

opieka-strona-www-bezpieczenstwo

W praktyce bardzo mało firm dba o regularne kopie zapasowe swoich witryn, danych zamówień i treści ofert spodziewając się, że tymi aspektami zajmują się za nich firmy hostingowe. W rzeczywistości jednak taki hosting działa jak miejsce parkingowe. Wynajmujący nie odpowiada za to, że zostawiliśmy w aucie otwarte drzwi.

W ramach opieki zapewniamy zabezpieczenie witryny, cykliczne kopie zapasowe oraz natychmiastowy serwis w sytuacjach awaryjnych.

Dlaczego ktoś włamuje się na moją stronę www? – czytaj więcej na Blogu PNS.

Modernizujesz stronę

Usługa opieki oferowana przez naszą firmę jest zbudowana z zamysłem przeniesienia ciężaru odpowiedzialności za witrynę z pracowników Twojej firmy na naszą agencję. Przejawem tej filozofii jest gruntowna modernizacja serwisu w odstępie kilku lat, za którą klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Pomyśl – już nigdy nie będziesz stresował się wyborem wiarygodnego wykonawcy oraz czy efekt finalny Cię zadowoli. Modernizację wykona zespół z jakim współpracujesz od lat i jako dokładnie zna Twoje oczekiwania.

Po prostu – opieka nad stroną internetową daje Ci święty spokój

Nie będzie nad wyraz stwierdzenie, że strona www Twojego biznesu będzie mu towarzyszyć do jego końca i o jeden dzień dłużej – takie bowiem są realia dzisiejszego rynku.

Mając tego świadomość, trzeba zastanowić się czy będąc w pewnym sensie „skazanym” na obecność firmy w internecie nie warto wzmocnić firmowej strony internetowej i wybić ją ponad przeciętną.

Dla twojej firmy oferujemy:

  • lepszą prezencję w sieci,
  • zwiększenie skuteczności witryny,
  • przewagę nad konkurencją,
  • wiedzę i doświadczenie przy współpracy z agencją,
  • bezpieczeństwo,
  • zaufanie.

Zaciekawiliśmy Cię? Odwiedź nasz serwis dedykowany opiece – www.firmowastronainternetowa.pl

Powrót na górę

Zobacz również:

strona-www-dla-firmy-straszy-klientow-min

Jak Twoja strona www straszy klientów...

Projektowanie stron internetowych jest sztuką, która w rękach sprawnych twór...

strona-internetowa-cena-min

Strona internetowa cena – co się na nią sk...

Projektowanie stron www jest dziedziną owianą wieloma błędnymi stereotypami ...

strona-www-dla-malej-firmy-min

Strona WWW dla małej firmy – co musisz wied...

Firmowa strona internetowa współcześnie jest niezbędnym elementem funkcjonow...

rodo-a-strona-www-min

RODO a Twoja strona internetowa...

28 Maja wchodzą w życie nowe regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobow...

trendy-strony-www-2018-min

Trendy w firmowych stronach www w 2018 roku...

Przyjrzyjmy się najciekawszym trendom i praktykom w firmowych stronach internet...

strony-www-mity-pusta-przestrzen-min

Fakty i mity stron www #5 – o pustej przestrzeni...

Pusta przestrzeń w projektowaniu ma bardzo istotne wpływ na charakter finalneg...

mity-stron-www-nagly-sukces-min

Fakty i mity stron www #4 – sukces przychodzi sz...

Wiele firm w branży tworzenia stron www opiera swoją sprzedaż na obietnicy sz...

strony-internetowe-fakty-mity-klient-min

Fakty i mity stron www #3 – klient nie jest jak ...

Strony internetowe są często tworzone w sposób aby zaspokoić ego zamawiając...

Nie mam strony www
Potrzebuję czegoś ekstra
Mam już stronę www
Potrzebuję kogoś, kto ją ogarnie
Potrzebna mi grafika
Do reklamowania firmy

GrupaPNS - Strony internetowe - Tworzenie, projektowanie obsługa

Polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie.

Dodatkowe informacje

GrupaPNS