GrupaPNS – kreatywność i reklama dla firm logo Odkrywaj

Dlaczego zlecić projektowanie strony internetowej profesjonalnej agencji?

JJeśli lubisz nasze artykuły, pokochasz to co robimy dla klientów!

1 czerwca, 2019

Stworzenie strony internetowej w dzisiejszych czasach nie jest wyzwaniem samym w sobie

Dzięki wcześnie rozpoczynanej edukacji, licznych kreatorach i dostępnych narzędziach – każdy jest w stanie zaprojektować i uruchomić swój własny serwis www. Jednak taki stan rzeczy, przenosi nacisk z samego faktu posiadania witryny całkowicie na jakość i standard jej wykonania.

Odpowiednio wykorzystywana strona jest potężnym narzędziem w budowaniu zaufania do własnej marki, prezentacji oferty produktów, jak również daje firmie odstęp do specyficznego kanału klientów, jakim jest internet. Przedsiębiorcy zatem stron www potrzebują a część z nich decyduje się na wykonanie strony www samodzielnie lub przy użyciu darmowych elementów – szablonów, kreatorów itp. “gotowców”.

projektowanie-stron-www-zlecic-agencji-prof

Oczywiście decyzja w tym zakresie należy do firmy – czy zleci projektowanie stron www profesjonalnej agencji czy zmierzy się z nim samodzielnie. Zazwyczaj głównym czynnikiem przemawiającym za własnoręcznym web designie są po prostu koszty i brak wiary, że zainwestowane w witrynę pieniądze przyniosą realny zwrot.

Jak donosi Amerykańska Izba Małej Przedsiębiorczości  – zatrważające 97% właścicieli firm podejmuje próby samodzielnej budowy strony internetowej i ostatecznie nie jest w stanie tego procesu zakończyć i opublikować witryny w internecie.

W tym artykule przyjrzymy się dlaczego projektowanie stron www warto zlecić profesjonalnej agencji.

Darmowa strona www – kosztuje twoją firmę więcej niż myślisz

Pojęcie web designu jest przez wielu przedsiębiorców postrzegane na bardzo płytkim poziomie – ot po prostu “tworzenie stron”. Głębsze pojęcie tej profesji oraz prawdziwie profesjonalny wymiar tego fachu opiera się na dostarczaniu skutecznych, praktycznych i oddziałujących marketingowo rozwiązań dla biznesu lub osób prywatnych.

Profesjonalnie zaprojektowana strona www wygeneruje zysk lepiej, szybciej i przy mneijszych nakładach czasu i pracy ze strony danej firmy. Jeśli podchodzimy do kreacji amatorsko – z mniejszym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami – musimy liczyć się, że te wszystkie (dodajmy mierzalne) wartości wypadną po prostu gorzej. Ta różnica to koszt jaki ponosi Twoja firma.

Te koszty to:

  • Czas – który można przeznaczyć na dowolne inne działanie w obrębie firmy. Obsługę klienta, dopracowywanie produktów i wdrażanie nowych, kontakty biznesowe itp. Oczywiście można poświęcać miesiące na naukę i dokształcanie się w zakresie web designu i marketingu w internecie – lecz pytanie brzmi czy warto wkładać tyle wysiłku w coś, co i tak wypadnie gorzej w starciu z profesjonalistą z wieloletnim doświadczeniem.
  • Unikalność – korzystając z kreatorów lub gotowych szablonów (czy to płatnych lub bezpłatnych) poświęcamy unikalny wygląd i design naszej strony. Prawdopodobnie są już tysiące firm z bliźniaczo podobną stroną do naszej.
  • Jakość prezentacji – garnitur kupiony w sklepie nigdy nie będzie prezentował się tak dobrze jak uszyty na miarę. Amatorski web design daje amatorskie efekty choć możemy być niezwykle dumni z naszej samodzielnej kreacji.
  • Optymalizacja – o ile zaprojektowanie strony www nie przysparza problemów, proces jej technicznej i sprzedażowej optymalizacji pozostaje już poza zasięgiem i możliwościami przeciętnego przedsiębiorcy. Słabo optymalizowana witryna pojawia się niżej w wynikach Google i gorzej sprzedaje – generując realną finansową stratę.
  • Zaufanie – konsumenci wyrabiają sobie opinię o biznesie na bazie kilku sekund obcowania z jego komunikacją wizualną. Jeśli zrobimy słabe pierwsze wrażenie odzyskanie zaufania może być niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe – gdyż potencjalny klient już opuścił naszą witrynę.

darmowa-strona-www-kosztuje

Dlaczego warto wynająć profesjonalną agencję do zaprojektowania strony www?

Przyjrzyjmy się zatem co firmie może zaoferować profesjonalna agencja w temacie modernizacji lub projektowania stron internetowych?

1. Doświadczenie

Wyspecjalizowana agencja z wieloletnim doświadczeniem po prostu jest w stanie wykonać lepszy i bardziej efektywny produkt w mniejszym przedziale czasu. Współpraca z szerokim gronem klientów lub w ramach konkretnej branży pozwala zawodowym projektantom rozumieć dobre praktyki, popularne błędy oraz stosować rozwiązania jakie sprawdzają się w praktyce.

Projektowanie stron www jest procesem rozwiązywania problemów – od ekspozycji poszczególnych elementów po budowę skutecznego modelu sprzedaży. Pracownicy agencji znają bariery i problemy związane z projektowaniem i wdrażaniem witryn, niejednokrotnie będąc w stanie wskazać obszary generujące problemy jeszcze na etapie samej koncepcji czy wywiadu z klientem – coś z czym firma samodzielnie wykonująca stronę www zderzy się dopiero na dalszym etapie prac, gdzie wprowadzanie modyfikacji będzie kosztowne czy to w wymiarze czasu czy pieniędzy.

2. Wizja i charakter

„Śpiewać każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej.” W przypadku projektowania stron www jest podobnie – zrobienie strony nie jest osiągnięciem samym w sobie, gdyż może zrobić ją każdy. Tak samo jak każdy może teoretycznie napisać i zaśpiewać piosenkę, choć trzeba przyznać, że zdecydowanie nie będzie ona na poziomie odpowiadającym profesjonalnym muzykom i kompozytorom.

Choć wielu z nas wstydziłoby się upubliczniać naszą frywolną twórczość – w przypadku web designu paradoksalnie już takich oporów nie mamy. Kwestie z czego to wynika można omawiać bardzo długo lecz puenta polega na tym, iż prawdziwie profesjonalny projektant siłą rzeczy wykona dla nas coś unikatowego – cechującego się swoim klimatem i spójną wizją artystyczną.

Nawet jeśli mamy swoje wyobrażenia na temat wyglądu i działania witryny – agencja doradzi jak doszlifować szczegóły, z czego zrezygnować i jak rozwinąć koncepcję ku lepszemu służeniu Twojej firmie.

3. Własny proces kreatywny i techniczny

Budowa strony www jest projektem wieloetapowym. Wymaga wcześniejszego przemyślenia strategii działania, modelu biznesowego firmy oraz doboru odpowiednich rozwiązań technicznych. Domorośli projektanci pomijają te fundamenty i po prostu niezrozumiałe dla niech kwestie i przechodzą od razu do projektowania – bez planu, bez wizji i bez większego sensu.

Oczywiście pominięcie kluczowych z punktu marketingu internetowego etapów nie sprawi, że nasza strona nie będzie dostępna w sieci lub przestanie działać – ale zmniejszona skuteczność z czasom skumuluje się w rosnącą frustrację z braku wymiernych efektów.

Każda agencja posiada swoje indywidualne warianty procesu twórczego – mniej i bardziej ekstrawaganckie, jednak nigdy nie ograniczają się one wyłącznie do ślepego stworzenia układu oraz uzupełnienia treści.

projektowanie-stron-www-proces

4. Dostępne zasoby i większe możliwości

Agencja wyspecjalizowana w projektowaniu stron www wie czego przeciętny klient będzie potrzebował – stąd jest w stanie antycypować pewne aspekty realizacji i dostarczać rozwiązania jeszcze przed wyrażeniem ich przez kupującego.

Kwestie, jak chociażby zakup legalnych zdjęć z banków fotografii wiąże się dla firmy z dodatkowym wydatkiem i zobowiązaniem – podczas gdy agencje zapewniają zazwyczaj je w ramach wyceny i rozszerzają o chociażby elementy interfejsu, autorskie grafiki itp. niezbędne składowe witryny internetowej.

Jednoczesny dostęp do specjalistów marketingu, UX czy optymalizacji kodu czynią realizację stron www wykonanych przez agencje po prostu lepszymi w każdym aspekcie – od warstwy wizualnej po warstwę techniczną, która jest nierzadko całkowicie ignorowana przez firmy, gdyż  bariera jej zrozumienia jest już znacząco poza ich zasięgiem niż poukładanie elementów w wizualnym kreatorze www. Gorsza optymalizacja = wyższe koszty SEO i niższa pozycja w Google = mniej klientów = koszty.

5. Czas

Czas jest zasobem ograniczonym – niezależnie czy zarządzamy jednoosobową firmą czy wielotysięcznym przedsiębiorstwem. Poświęcając go na samodzielne stworzenie strony www – odbieramy go innym obszarom naszej działalności.

Jak powiedzieliśmy na wstępie, olbrzymia ilość przedsiębiorców mierząca się z samodzielnym zaprojektowaniem strony www ponosi porażkę. Dlaczego? Między innymi z powodu, iż nie jest to priorytetowe zadanie z jakim muszą się mierzyć w ramach prowadzenia firmy.

Mijają więc kolejne dni, tygodnie i miesiące a strony jak nie było – tak nie ma, gdyż zwodniczo prosty proces okazał się zdecydowanie bardziej złożony i pełny niuansów, gdy chcemy osiągnąć efekt wysokiej jakości a nie pospolitą przeciętność.

Współpraca z agencją w ramach projektowania strony www wymusza domknięcie projektu w określonym przedziale czasu – hamuje to odwlekanie zadania lub przesadne rozbudowywanie go o zupełnie niepotrzebne elementy. Mamy konkretny cel i czas do jego zrealizowania.

6. Oszczędność pieniędzy

Jak mówi stara przysłowie – aby zarobić, trzeba wpierw wydać. Zważając, że przeciętna firma modernizuje witrynę średnio co 5+ lat – pieniądze jakie wydamy na jej kreację będą reprezentowały nasz biznes przed bardzo długi okres.

W scenariuszu, gdy stronę wykonamy sami – a więc w sposób nieunikniony popełnimy na niej wiele błędów, jej skuteczność będzie mniejsza niż gdy zaprojektuje ją profesjonalista. Dlaczego jest to istotne?

Tracąc zaledwie 1 potencjalnego klienta miesięcznie przez słabo opracowaną stronę www, przy średniej cenie naszego produktu wynoszącej 100zł – mówimy tutaj o 6.000zł straty dla firmy w okresie 5 lat.

Dla 3 straconych klientów – 18.000zł  Dla 5 – 30.000zł. I nagle nasza “darmowa” strona www już nie wygląda na najbardziej opłacalną dla nas opcją.

Jak zlecić projekt strony www profesjonalnej agencji?

To, co musisz wiedzieć to niestety przykry fakt, że jakieś 70-80% ofert w internecie opisywanych jako “profesjonalny” web design – są jedynie karykaturami takiej usługi. Mówiąc wprost – otrzymując niezwykle niską cenę za zaprojektowanie strony internetowej masz do czynienia-albo z oszustem lub osobą zdesperowaną do pozyskania zlecenia za wszelką cenę – co nie świadczy za dobrze o standardzie świadczonych usług.

Jeśli otrzymujesz z góry gotową wycenę bez przeprowadzenia jakiejkolwiek rozmowy na temat celów, oczekiwań oraz grupy docelowej odbiorców Twojej firmy – również jest to charakterystyczny wyznacznik firm lub osób, które bazują jedynie na warstwie wizualnej witryny a nie sednie profesjonalnego web designu a więc skuteczności działania i sprzedaży.

Wybór wykonawcy powinien być oparty na doświadczeniu agencji oraz możliwościach jakie oferuje Twojemu biznesowi – choć nie oszukujmy się, cena również odgrywa tutaj istotną rolę. Po prostu nie spodziewaj się, że profesjonalista będzie pracował 3-4 tygodnie za 300zł – bo i takie oferty można spotkać w sieci.

Profesjonalna agencja zawsze podpisze z Tobą umowę określającą wzajemne zobowiązania oraz zakres prac jaki będzie wykonany. Terminy umowne chronią zarówno wykonawcę – że otrzyma zapłatę w terminie jaki i Ciebie – że na swoją wymarzoną stronę www nie będziesz czekać latami. Współpraca z legalnie działającą firmą, to również ewentualna możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem – gdy coś pójdzie już bardzo nie tak.

Inwestuj w profesjonalny web design i zbieraj profesjonalne zyski.Szanujemy naszych klientów. Żadne treści na naszej stronie NIE zostały automatycznie wygenerowane przez sztuczną inteligencję.Bardzo dobrze mi się współpracuje z Grupa PNS Europe. To już kolejna strona www, którą zamówiłam w tej firmie. Szybki kontakt, profesjonalizm, piękna grafika i krótki czas wykonania usługi. Polecam👍
Ewa Rach
Ewa Rach
07/09/2022
Dodaje pięć zasłużonych gwiazdek. Bardzo szybkie odpowiedzi i realizacja. Z pewnością zostanę z tą firmą na dłużej :)
Sandra Spychalska
Sandra Spychalska
01/08/2022
Współpracuję z firmą PNS już od jakiegoś czasu i ani razu się nie zawiodłam. Grupa PNS stworzyła dla mojej szkoły językowej piękną stronę internetową, tworzy bardzo ładne, estetyczne grafiki reklamujące firmę, a sam pan Michał, który jest naszym "opiekunem" jest zawsze bardzo uprzejmy i spełnia moje prośby w ekspresowym tempie. Krótko mówiąc, usługi na najwyższym poziomie - polecam.
Sylwia K
Sylwia K
26/07/2022
Polecam firmę szybka realizacja zleceń. Pełen profesjonalizm.
K
K
02/05/2022
Szybka realizacja zlecenia, sprawny i bardzo miły kontakt. Profesjonalniści. Polecam w 100%.
Miras M
Miras M
06/04/2022
Polecam firmę PNS. Doradztwo i sugestie bardzo ciekawe, szybka realizacja. Przede wszystkim bardzo dobry kontakt. Naprawdę warto:)
Sebix Sebix
Sebix Sebix
29/03/2022
Polecam serdecznie współpracę z Grupą PNS Europe. Pan Michał to specjalista i fachowiec w swojej dziedzinie. Indywidualne podejście do klienta i bardzo dobry kontakt sprawiają, że współpraca układa się rewelacyjnie a wyniki są adekwatne do ustaleń. Zadowolenie 100%! :-)
Sylwia N
Sylwia N
04/03/2022
Współpracuję z Grupą i Panem Michałem w ramach działań Fundacji Mam Marzenie od wielu lat. Wszystko zawsze na najwyższym poziomie, sprawnie i szybko - Grupa PNS robi dla nas wszystko pro bono. Bardzo wszystkim polecam - grafiki sprawiają, że nasze akcje przyciągają jeszcze większe rzesze ludzi - a co za tym idzie spełniamy jeszcze więcej marzeń chory dzieci. Dziękujemy i polecamy! Fundacja Mam Marzenie
Marcin Czerwiński
Marcin Czerwiński
28/02/2022

Zwiększaj swoją wiedzę...

Regularnie publikujemy artykuły z tematyki marketingu, projektowania stron www, ich zarządzania jak również i projektów graficznych i szeroko rozumianej reklamy.

Odwiedź naszego bloga
Blog firmowy - sprawdź

Wybrane realizacje

Wykonujemy szeroki zakres realizacji od stron www przez projeky graficzne ulotek, plakatów, wizytówek, brandingu dla firm oraz ogólnych materiałów wizualnych do komunikacji z klientem.

Zobacz portfolio


Realizacje dla klientów
Polityka Cookies

Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

Nasza polityka prywatności